Várostörténeti tárlat a Rákóczi utcában

A Kopári saroktól az Isztl sarokig

Október közepétől várostörténeti emlékek gazdagítják a Rákóczi utcát. A Marcali Múzeum muzeológusai, Vidák Tünde és Huszár Mihály a főutca épített örökségéről állította össze annak a 12 tablónak az anyagát, amelyeket a sétálók az utca stílusához illeszkedő állványokon olvashatnak.

Az egyes ismeretterjesztő táblák a velük szemben, az utca túl oldalán lévő egykori épületek és ma álló utódaik történetébe engednek bepillantást rövid szövegek, valamint archív fotók és régi képeslap-nagyítások segítségével.

A táblákon QR-kódok alkalmazásával német és angol nyelvű tartalmak is megjelennek a külföldi látogatóink számára.

Az utcatárlat létrejöttében a Marcali Múzeum munkáját segítették: Arany Attila építész, Bereczk Balázs alpolgármester, Horváth Rita irodavezető főépítész, Matucza Ferenc grafikus, Endrődi Bt., Marcali GAMESZ Szervezet, KÁÉPP Kft., Király Fivérek Kft. Köszönjük együttműködésüket!

A kültéri tárlat megvalósítását Marcali Város Önkormányzata és a Veszprém-Balaton 2023 projekt támogatta.

fotók: Androsics Erik, Vidák Tünde