„Vadkörtefa fehéret virágzik…” Madarak, fák, virágok a népi használati tárgyakon /virtuális minikiállítás/

Május 10. és 16. között országszerte a Közösségek Hete programjaihoz csatlakozik számos intézmény és szervezet. A nyitónap, egyben a madarak és fák napja is. Mindkét alkalomhoz együttesen kapcsolódva a Marcali Múzeum gyűjteményéből mutatunk be olyan tárgyakat, amelyek mintáikkal kapcsolódnak a természethez, és egy-egy közösséghez is kötődnek. Így került bele egy korsó, amely a marcali Lady János Gimnázium honismereti szakkörének köszönhetően a múzeum törzsgyűjteményébe tartozik. A somogyi családokat, mint mikroközösségeket egy különleges búcsúi emlék, egy  menyasszonyhoz tartozó tulipános láda és koszorú, egy gyermekjáték, és egy szépen díszített gyöngyös konty idézi meg. A sor a Somogyszentpálról származó rátétes viseletekkel és párnákkal zárul. Somogyszentpál, Táska és Buzsák egykori horvát („tót”) nemzetiségű közösségeikkel, és népművészetükkel egyaránt néprajzi érdekességet nyújt.

Tekintsék meg virtuális minikiállításunkat, amely a Közösségek Hete programsorozathoz kapcsolódik!