Október harmadikán kellemes őszi napsütésben a Bernáth Aurél Galériában változatos programot kínált a Marcali Múzeum kollektívája. Az időpont és a helyszín megválasztásában fontos szempont volt, hogy a Kossuth-díjas festőművész, Bernáth Aurél születésének 120. évfordulójához közeledünk.
E művészetközpontú programot emlékére szerveztük.
A Galéria parkja csábító lehetőséget nyújtott az előzőleg pályázatra beérkezett diákmunkák utcatárlaton való bemutatására. A beérkezett képek és fotók rangsorolását Sabján Veronika iparművész vezetésével végezte a zsűri.
Díjazottak:
- I.kategória
- 1.helyezett: Gelencsér Árpád
- 2.helyezett: Bogdán Ágnes
- 3.helyezett: Bogdán Mónika felkészítő tanáruk: Kovács Andrea
- II.kategória
- 1.helyezett: Takács András
- 2.helyezett: Bódis Viktória
- 3.helyezett: Androsics Eszter felkészítő tanáruk: Szatmári Norbert
- III.kategória
- 1.helyezett: Kiss Barbara
- 2.helyezett: Hajdú Fruzsina
- 3.helyezett: Álmos Petra felkészítő tanáruk: Boros Gábor
Különdíjasok: Fazekas Vivien és Beleznay László
A képek a Kulturális Korzó folyosógalériájában október végéig megtekinthetőek.
Nemcsak csodálni lehetett az elkészült munkákat, és a Galériában látható Bernáth Aurél képeket, hanem festeni, pasztellel dolgozni és montázst készíteni is alkalom kínálkozott a szabadban.
A Berzsenyi Dániel Városi Könyvtár standjánál olvasgatni, könyveket nézegetni és könyveket vásárolni is tudtak az érdeklődők.
Kora délután a Hidas Frigyes Zeneiskola növendékei klasszikus zenével örvendeztették meg a népes hallgatóságot. Felkészítő tanáraiknak: Jager Nikolettának, Kristoph Pavelnek, Sasfalvi Gábornak és Török Ferencnek köszönjük a kellemes koncertet!
Késő délután Kiss Péter gitáros-énekes két társával, Tóth Mártonnal és Zákányi Benedekkel zenélt együtt. Műsorukban ismert magyar dalok, és külföldi slágerek mellett rögtönzött örömzenélésre is sort kerítettek. A fiatal tehetségek Marcali után Nagykanizsára siettek fellépésre.
Az este zárásaként a Berzsenyi Dániel Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium kiválóan felkészült tanulóinak közreműködésével zenés-irodalmi műsort láthattak. Bevezetőként Huszár Mihály, a Marcali Múzeum történész-muzeológusa elevenítette fel a művész életútját, a Marcaliban töltött évek időszakát. A Bernáth Aurél: Így éltünk Pannóniában című önéletrajzi könyvének részleteiből zongoraszóval színesített összeállítás emlékezetes élményt nyújtott a közönség számára. A műsort Borosné Gyarmati Cecília tanárnő rendezte.
Együttműködő partnereinkkel sikeresen valósítottuk meg a „Kapcsolódjunk ki, be össze!” Múzeumok Őszi Fesztiválja idei jelmondatát.
Köszönjük!
Támogatónk a Szabadtéri Néprajzi Múzeum!