Múzeumi Tudományos Esték XXX.

„Még kőhalom sem maradt belőlük”

Október 17-én a Múzeumi Tudományos Esték sorozat 30. előadására dr. Huszár Mihály főmuzeológus, az előadássorozat szervezője Varga Máté régészt invitálta a Marcali Múzeumba.

Varga Máté kutatási területei közé tartoznak Somogy vármegye 10-11. századi temetkezései, leletei; a középkori numizmatika, a Somogy vármegyei éremleletek; Somogy vármegye középkori településeinek feltárása. 2014 óta foglalkozik lakóhelyének, Somogysárdnak a történetével, az ottani helyi értéktár vezetője.

A „Még kőhalom sem maradt belőlük” című tudományos-ismeretterjesztő előadásában a somogyi várak 2005-2024 között zajló régészeti kutatásainak eredményeiről számolt be az érdeklődő vendégek számára. A kutató átfogó képet adott a vármegyében egykor volt várak mai állapotáról, az azok helyén lezajlott régészeti ásatásokról és számos érdekes leletet is bemutatott a konferenciatermet megtöltő érdeklődő közönség számára.

írta: Samuné Bogyó Hajnalka

fotók: Androsics Erik