Határvédelem Somogyban a XVI. században

A Múzeumi Tudományos Esték rendezvénysorozatában dr. Szvitek Róbert, a Magyar Nemzeti Múzeum történész-muzeológusa volt a Marcali Múzeum vendége október 16-án.

Huszár Mihály történész-muzeológus meghívásának eleget téve a kutató már a délelőtti órákban Marcaliba érkezett, így a két történész terepbejáráson mérte fel a környékbeli várak maradványait, helyszíneiket.

A délutáni előadásban az előadó, dr. Szvitek Róbert nagy hozzáértéssel mutatta be a török elleni küzdelmek Marcali környéki eseményeit. Szó került a fonyódi várról, a szenyéri, a marcali, a kéthelyi várakról és harcokról is. Az ismeretterjesztő előadás a szakértő tolmácsolásában átgondolt összefoglalása volt e történelmi időszak határvédelmi eseményeinek.

A programot támogatta Marcali Város Képviselőtestületének Civil Kapcsolatok, Kulturális, Idegenforgalmi, Sport és Ifjúsági Bizottsága.

fotó: Ilácsa József