„Gulyáságyú és rohamsisak” – Új időszaki tárlat a Marcali Múzeumban

írta: Samuné Bogyó Hajnalka

November 8-án két országos szakmúzeum, a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum, valamint a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum együttműködésében megvalósult kiállítást adott át a nagyközönség számára a Marcali Múzeum. A „Gulyáságyú és rohamsisak” című tárlat megnyitójára a Nagy Háború 100 éves jubileumára emlékező események záróakkordjaként került sor. A rendezvény kezdetén a Marcali Bajtársi Egyesület Dalárdája első világháborús dalokból összeállított műsorát hallhatták a látogatók. A vendégeket Vidák Tünde, a Marcali Múzeum igazgatója köszöntötte. A kiállítást Dr. Török Róbert, a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum igazgatóhelyettese ajánlotta az érdeklődők figyelmébe.

A tárlat marcali változatát dr. Závodi Szilvia történész-muzeológus, Meggyes Anita restaurátorművész, dr. Török Róbert történész-muzeológus, valamint a Marcali Múzeum munkatársi közössége hozta létre. A jelentős tárgyi anyag, grafika és fotó kiválóan szemlélteti az első világháború fronton harcoló katonáinak ellátását és a hátország háborús helyzethez igazodó mindennapjait. Az időszaki kiállítás 2019. február 28-ig látogatható.

fotók: Ilácsa József