1. Múzeumi érzékenyítő – ismerkedés a múzeummal
Az első alkalommal múzeumba érkező kicsikkel beszélgetünk a múzeum működéséről, a gyűjteményeinkről, a múzeumlátogatóktól elvárt viselkedési normákról, s megismerkedünk a Mesterek és műhelyek című állandó kiállítással.
2. Itt a farsang, áll a bál! Farsangi népszokások
Archív fotók, és filmfelvételek, tárgyak segítségével elevenítjük fel a farsangi népszokásokat.
Az ünnephez kapcsolódó népszokások és mai hagyományok megismerése mellett a húsvétot szimbolizáló jelképeket: csibét, nyuszit, bárányt barkácsolunk.
4. Ismerkedés a pünkösdi hagyományokkal
A pünkösdi királyválasztás során a kisfiúk erőpróbákkal mérik össze kitartásukat, melyben fontos szerep jut vesszőparipájuknak is. A kislányokkal királynét választunk, virágos koszorút, pártát készítünk, s pünkösdi körjátékban táncolunk és énekelünk.
A Marcali Múzeum saját grafikáinak segítségével ismerkedhetnek meg Márton püspök életének fontos állomásaival. A foglalkozás második felében pedig lámpásokat, vagy libácskákat állíthatnak össze a gyerekek, miközben szót ejtünk a Márton napi hagyományokról is.
6. Adventi mézeskalács készítés
A karácsonyvárás időszakában ki-ki elkészítheti ütőfákkal és bádogszaggatókkal az ajándéknak vagy karácsonyfadísznek szánt mézeskalácsait.
7. Kis karácsony, nagy karácsony
A téli ünnepkör népszokásait (lucázás, betlehemezés, aprószentekelés..) archív filmekkel, fotókkal, a drámapedagógia eszközeivel dolgozzuk fel. A térségben máig élő bábtáncoltató betlehemezést rekonstrukciós film segítségével, eredeti és műtárgymásolat betlehemekkel és bábokkal szemléltetjük.
8. Hulladékból hasznosat! Játékkészítés újrahasznosított anyagokból
A környezettudatos életmódra nevelés jegyében olyan használati tárgyakat, hangszereket, játékokat készítünk, amelyek újrahasznosított anyagokból készülnek.