A Marcali Múzeum időszaki kiállítása Ferencvárosban

A „Hikman sárkány” megérkezett Ferencvárosba! 2014. január 24-én különleges kiállítás megnyitójára került sor a Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjteményben. A Marcali Múzeum és Hikman Béla unokái – Szabó Béla, Szabó Miklós – valamint a Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjtemény együttműködésének eredménye, hogy Balatonmáriafürdő és Marcali után immár harmadik helyszínen, Budapesten mutatkozik be Hikman Béla műlakatos öröksége és Szabó Béla festészete. A kiállítás nagyszerű környezetben található, a Ráday utcában, egy Károlyi palotában, néhány lépésre a „Kisképző”, vagyis a Képzőművészeti Szakközépiskola épületétől, valamint Hikman Béla budapesti lakásától és üzletétől (Ráday utca 54.). A megnyitón Gönczi Ambrus, a Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjtemény vezetője köszöntötte a megjelenteket, majd Vidák Tünde, a Marcali Múzeum igazgatója beszélt városunkról és múzeumunkról. Huszár Mihály a Hikman – Szabó család történetéről, munkásságukról, viszontagságos évtizedeikről tartott bemutatást. Végezetül Szűcs Tibor, a Képzőművészeti Szakközépiskola igazgatója nyitotta meg a nagyapa és unokája közös kiállítását. A tárlatban helyet kaptak Hikman Béla ferencvárosi életének emlékei és testvére, Hikman Viktor könyvkötőmester munkásságát bemutató tárgyak is. A kiállítás két legjelentősebb műtárgya: az 1930-ban készült sárkányos cégér és a lakás ebédlőjét díszítő vörösréz csillár.

A sárkányos cégér alatt című időszaki kiállítás 2014. március 22-ig látogatható meg Ferencvárosban, a megnyitóról készült összefoglalót pedig az alábbi linken tekinthetik meg (5:47).