1848 csillagai. A szabadságharc ereklyéi

Új időszaki kiállítás nyílt a Marcali Múzeumban

Március 12-én ünnepélyes kiállítás megnyitóval várta látogatóit intézményünk.

Vendégeink először a Marcali Bajtársi Egyesület Dalárdájának katonadalokból összeállított dalcsokrát hallgathatták meg, majd Samuné Bogyó Hajnalka igazgató helyettes köszöntötte az egybegyűlteket.

A kiállítást G. Jáger Márta, a Somogy Megyei Levéltár nyugalmazott főlevéltárosa ajánlotta az érdeklődők figyelmébe. Szavai felelevenítették a forradalom és szabadságharc eseményeit, megidézték annak marcali résztvevőit és járási eseményeket befolyásoló kiemelkedő katonáit.

A kiállítótérben Fekete György magángyűjtő kalauzolta vendégeinket a vitrinek és tablók során át. Nagy hozzáértéssel beszélt a korabeli hadviselésről, a magyar hadsereg felszereltségéről, a képeken látható eseményekről és a tárlókban található tárgyakról is.

Mindeközben a gyermeklátogatók belekóstolhattak a múzeumpedagógiai lehetőségekbe is.

Tárlatunkban rendkívül gazdag tárgyi anyaggal, korabeli képekkel, valamint numizmatikai gyűjtemény egyes darabjaival is megismerkedhetnek a hozzánk érkezők. A tablókon Noszlopy Gáspár, Tóth Ágoston, a Forgách testvérek és más katonák sorsa is megelevenedik.

Köszönet illeti együttműködő partnereinket:

Fekete György

Fenyvesi Csaba

Lángi Béla

Tar Zoltán magángyűjtőket!

A kiállítás támogatója a

E napon a Marcali Múzeum egy másik új kezdeményezését is bemutatta a látogatói számára.

„ A hónap műtárgya” címet viselő sorozat első darabját honlapunkon külön cím alatt megtekinthetik.

Időszaki kiállításunk 2015. május 31-ig látogatható.