Ma 2017. december 12., kedd, Gabriella napja van. Holnap Luca és Otília napja lesz.

Herman Ottó nyomán

A Herman Ottó Vándortanösvény a Marcali Múzeumban

írta: Samuné Bogyó Hajnalka

Február 4-én a Marcali Múzeum megnyitotta interaktív polihisztor játszóházát az emeleti kiállítótermeiben.

A Herman Ottó Vándortanösvény az elismert magyar tudós halálának 100 éves évfordulóján, 2014-ben indult vándorútjára múzeumokba, iskolákba, óvodákba, kulturális intézményekbe.

Létrehozói, pedagógusok, múzeumpedagógusok, természettudósok, akik céljukként a felfedező tanulásra lehetőséget adó érdekes, könnyen továbbutaztatható játék-együttes elkészítését és birtokba adását tűzték ki. A csomagban fellelhető eszközök kiválóan fejlesztik óvodások, iskolások és akár középiskolások ismereteit és az önálló, tapasztalatokon alapuló tanulási képességeit.

A játszóházba március végéig várjuk csoportok, családok részvételét. A Herman Ottó Vándortanösvény „végigjárása” ingyenes, de előzetes bejelentkezéshez kötött.

Bejelentkezés: Samuné Bogyó Hajnalka múzeumpedagógusnál a 0670/3151758-as telefonszámon, illetve munkanapokon a 85/510-520-as vezetékes számon 8:00-16:00 között lehetséges.