Ma 2017. október 24., kedd, Salamon napja van. Holnap Blanka és Bianka napja lesz.

A Marcali Múzeumi Katedra Füzetei

A Marcali Múzeumi Katedra Füzetei I-VI. sorozat foglalkoztató füzetei a Marcali Múzeum "Mesterek és műhelyek" című állandó kiállításához készültek. A kiadványok feladatait gyakorló pedagógusok állították össze, így az általános iskola bármely osztálya számára kínálunk olyan érdekes megoldanivaló feladványokat, amelyek új ismeretekkel gyarapíthatják látogatóink tudástérképét. Tartalmukban a hagyományos népi életmód, a mesterségek, a népszokások és kézműves technikák témái is fellelhetőek sok-sok színes képpel illusztrálva.

A kiadványok a "Múzeumok mindenkinek" Program - Múzeumok oktatási-képzési szerepének erősítése című TÁMOP-3.2.8.B-12/1 pályázati támogatásból valósulhattak meg.