Ma 2020. február 23., vasárnap, Alfréd napja van. Holnap Mátyás napja lesz.

Múzeumi Tudományos Esték – Dr. Mészáros Géza előadása

2020. január 15-én a Marcali Múzeum által szervezett Múzeumi Tudományos Esték XXII. előadását hallgathatták meg a Kulturális Korzó mozitermében az érdeklődők. Az idei év első előadója Dr. Mészáros Géza PhD a szociológia és a hadtudományok doktora volt, aki „A kommunikáció, mint a közélet áfiuma. Gondolatok a politikai kommunikációról" címmel tartott előadást. Mészáros Géza kutatási területei közé tartozik: a szervezeti működés, a szervezeti kommunikáció, mentálhigiéné, a katonai szervezetek működési és vezetői magatartás vizsgálata is. Az alapvetően teoretikus megközelítésű előadásban képet kapott a hallgatóság a kommunikáció fogalmának főbb elméleti aspektusairól, s hogy miként alakítja, milyen szerteágazó módon befolyásolja pozitív és negatív tartalommal is a mindennapjainkat. Az előadás második felében a politikai kommunikáció kialakulásáról, annak 20. századi elterjedéséről, a politikai kampányokról, az új kommunikációs csatornákról, a választópolgárok véleményét alakító kommunikációs technikákról hallottak a jelenlévők átfogó és szuggesztív bemutatást.

Képek: Ilácsa József

• _MUA6036 honl