Ma 2018. december 15., szombat, Valér napja van. Holnap Etelka és Aletta napja lesz.

„Gulyáságyú és rohamsisak” Új időszaki tárlat a Marcali Múzeumban

„Gulyáságyú és rohamsisak”

Új időszaki tárlat a Marcali Múzeumban

írta: Samuné Bogyó Hajnalka

November 8-án két országos szakmúzeum, a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum, valamint a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum együttműködésében megvalósult kiállítást adott át a nagyközönség számára a Marcali Múzeum. A „Gulyáságyú és rohamsisak” című tárlat megnyitójára a Nagy Háború 100 éves jubileumára emlékező események záróakkordjaként került sor.

A rendezvény kezdetén a Marcali Bajtársi Egyesület Dalárdája első világháborús dalokból összeállított műsorát hallhatták a látogatók.

A vendégeket Vidák Tünde, a Marcali Múzeum igazgatója köszöntötte. A kiállítást Dr. Török Róbert, a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum igazgatóhelyettese ajánlotta az érdeklődők figyelmébe.

A tárlat marcali változatát dr. Závodi Szilvia történész-muzeológus, Meggyes Anita restaurátorművész, dr. Török Róbert történész-muzeológus, valamint a Marcali Múzeum munkatársi közössége hozta létre. A jelentős tárgyi anyag, grafika és fotó kiválóan szemlélteti az első világháború fronton harcoló katonáinak ellátását és a hátország háborús helyzethez igazodó mindennapjait.

Az időszaki kiállítás 2019. február 28-ig látogatható.

fotók: Ilácsa József

1 DSC0035 2 DSC0040a 3 DSC0053 4 DSC0044 5 DSC0041 6 DSC0050 7 DSC0038 8 DSC0066 9 DSC0045 10 DSC0091 11 DSC0102 12 DSC0106