Ma 2017. október 22., vasárnap, Előd napja van. Holnap Gyöngyi napja lesz.

Szőkedencsi ásatás...

A szőkedencsi temetőben a nyár folyamán a 700 éves hársfa köré építendő, a talajeróziótól védő fal építése során megtalálták a község Árpád-kori templomát. Az elmúlt napokban a kaposvári megyei múzeum munkatársai feltárták a meglelt templom alapfalait. Amint a helyszínen a vezető régésztől, Molnár Istvántól megtudtuk a 18. századig a térképeken is ábrázolt épület valószínűleg a 13. században már állt, és viszonylag jó állapotban, közel 1,5 méteres alapfalaival maradt meg. A török háborúkig itt állt a Szőkedencsi falu is, majd innét menekültek a lakosok a Berek védelmet nyújtó szigeteire. Az eddigi feltárás során számos emberi csontvázat is találtak. Érdekes az is, hogy a templom rom előtt temetkeztek a 18. század közepétől a Véssey család tagjai, akiknek a síremlékei közül egyet már felújítottak. A fa köré építendő védőfal még nem készült el, de ha a feltárás is befejeződik, akkor egy újabb, értékes látnivalóval gazdagodik majd Szőkedencs.